Jak go wybrać, jak zweryfikować?

Możecie polecić jakiegoś dobrego pośrednika kredytowego?

by TAGER Eksperci Finansowi

Jak go wybrać, jak zweryfikować?

Możecie polecić jakiegoś dobrego pośrednika kredytowego?

by TAGER Eksperci Finansowi

by TAGER Eksperci Finansowi

Takie pytanie często przewija się przez tablicę FB. Nic dziwnego, przecież kredytu hipotecznego nie bierze się często w życiu. Trudno wymagać doświadczenia w tej kwestii. Część osób nie wie nawet czego powinna się spodziewać. A przecież wszyscy chcemy mieć pewność, że 30 lat spędzonych „w małżeństwie z kredytem” będzie do przeżycia. Nie można powierzyć tego osobie z przypadku.

Po czym poznamy, jak zweryfikujemy dobrego pośrednika (tu: pośrednik – wykonuje swoje usługi bezpłatnie dla klienta, wynagrodzenie otrzymuje z banku; doradca to ktoś, komu klient płaci za pracę)? Nie wystarczy, żeby to była tylko osoba sympatyczna, która zapewnia, że dostaniemy kredyt lub koleżanka pracująca w finansach. Kredyt hipoteczny to poważna sprawa i miejmy tu wysokie wymagania! Umówmy się – dobry pośrednik to ktoś, kto:

  •  z korzyścią dla klienta (a nie swoją własną!),
  •  podpierając się bogatym doświadczeniem zawodowym,
  • w sposób zrozumiały i sprawny,
  • w poczuciu bezpieczeństwa klienta,
  • w razie pytań i wątpliwości do dyspozycji, jeśli nie osobiście, to telefonicznie lub mailowo,

podpowie jaki kredyt wybrać.

Oprócz tego, że grono osób poleca tego lub innego eksperta albo firmę, sprawdźmy opinie – najlepiej w kilku różnych źródłach, na niezależnych portalach internetowych. Poza jednowyrazowymi „świetny” oraz „polecam” znajdźmy takie, gdzie byli klienci bardziej rozwijają swoją wypowiedź. To da szerszą perspektywę czego można się spodziewać podczas współpracy nad kredytem.

Czy mówi zrozumiale, czy odbiera telefony, oddzwania? Czy wypytuje na czym nam zależy? Czy ma wiedzę czy korzysta wyłącznie z porównywarek internetowych? Czy ostrzega przed zbędnymi kosztami? Czy pomaga również po podpisaniu umowy kredytowej?

Popytajmy znajomych, którzy brali już kredyt – kogo oni polecają, jakie mają wrażenia, czy byli u kilku pośredników? Co ich zachęciło lub zraziło?

Po wstępnym wytypowaniu kandydata na naszego eksperta kredytowego, można umówić się na spotkanie – bez obaw, jest ono całkowicie niezobowiązujące. Tu mamy szansę przekonać się czy wszystko wyjaśnia a głównie czy pyta na czym nam zależy w związku z kredytem! Jeśli nie pyta oraz w mało przekonujący sposób objaśnia na jakiej podstawie dokonuje wyboru oferty – powinny zapalić się w naszej głowie lampki alarmowe. Oznacza to prawdopodobnie, że ofertę będzie dobierał pod wysokość swojej prowizji. To czy bez problemu odpowie na pytanie, który bank i w jakiej wysokości udzieli mu wynagrodzenia za kredyt – też świadczy o uczciwości zamiarów.

Jeśli nic nie budzi naszych wątpliwości, działamy dalej. W trakcie załatwiania kredytu mamy prawo oczekiwać na bieżąco informowania o postępach sprawy, omówienia i wytłumaczenia umowy. Po uruchomieniu kredytu również możemy zgłaszać się z wszelkimi związanymi z tematem pytaniami.

Na koniec pamiętajmy, że staranie się o kredyt jest procesem, w którym dobra wola i współpraca konieczna jest również ze strony Klienta. Dajmy szansę pośrednikowi przekonać nas do siebie oraz wykazać się. Współdziałajmy z nim.

Wszystkim Klientom życzymy na ich drodze do własnych nieruchomości samych dobrych i sprawdzonych pośredników!

Zespół TAGER Eksperci Finansowi

 

#pośrednikkredytowykoszalin #doradcakredytowykoszalin #doradcakredytowyopinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top